De radicale verliezer  -  Hans Magnus Enzensberger

over de psychologie van de zelfmoordterrorist : essay

KORTE INHOUD

Zijn er overeenkomsten tussen de eenzame middelbare scholier, die om zich heen schiet in Den Haag, Erfurt of Columbine, en de dader van een georganiseerde terreuraanslag? Wat typeert de dader van een zelfmoordaanslag?

Hans Magnus Enzensberger laat zien, hoe machtsbegeerte, wraakzucht, machogedrag en zelfverachting gecombineerd met woede op de wereld een gevaarlijke mix vormen, die de radicale verliezer - meestal een jongeman - tot een wandelende tijdbom maakt. Alles kan hem tot ontploffing brengen, een sociale vernedering, een seksuele afwijzing of het verlies van een baan. Hij voelt zich altijd het slachtoffer en heeft net zo'n hekel aan zichzelf als aan de krachten die hem onderdrukken. Vaak leeft hij onopvallend in een rijtjeshuis en bereidt onopgemerkt door zijn omgeving zijn actie voor. Bepaalde stromingen in de islam oefenen grote aantrekkingskracht uit op de radicale verliezer en zijn destructieve wereldbeeld.

Enzensberger is erin geslaagd een beangstigend fenomeen voor ons inzichtelijk te maken.
2016 Taal: Nederlands zie alle details...

Categorie

Details

2016 Uitgever: Cossee Vertaler: Gerrit Bussink; Gerda Meijerink Reeks: Cossee essay 128 paginas Taal: Nederlands Grootte:  190x115x11 ISBN-10: 9059366794 ISBN-13: 9789059366794